Jak jízdu objednat

Rozhodli jste se objednat si projížďku některým z našich historických vozů? Na těchto řádcích Vám poradíme jak na to. Naleznete zde nejdůležitější informace o způsobu objednání a možnostech využití jednotlivých vozidel.

K nástupu i výstupu účastníků jízdy si můžete vybrat kteroukoli zastávku v síti, ale vzhledem k tomu, že všechna vozidla jsou odstavena v naší vozovně a objednateli jsou vždy účtovány náklady za celou trasu (t.j. doba od prvního výjezdu z vozovny na místo nástupu až do závěrečného příjezdu do vozovny po vystoupení účastníků), doporučujeme Vám zvolit si pro projížďku nástupní i výstupní zastávku poblíž vozovny, abyste Vaši jízdu využili co nejefektivněji. Je ale samozřejmě jen a jen na Vás, odkud a kam si budete přát svézt.

Počasí bohužel, na rozdíl od projížďky, zatím na míru objednat neumíme, ale přestože provozní podmínky naší nejstarší dřevěné historické tramvaje jsou velmi přísné a zakazují její provoz např. za sněhu, deště či snížené viditelnosti, umíme Vám připravit smlouvu tak, že i v případě nepříznivého počasí pro Vás vypravíme jinou vhodnou tramvaj z naší sbírky, aby Vaše akce mohla nerušeně proběhnout. Po předchozí dohodě Vám umožníme vůz před jízdou i vyzdobit, aby slavnostní atmosféra byla dokonalá.

Pokud již máte jasnou představu o tom, jak by měla Vaše jízda probíhat, stačí na níže uvedený e-mail zaslat následující údaje:

  • jméno, příjmení, adresa, r.č. nebo datum narození a kontaktní telefon na objednatele, který bude podepisovat následně připravenou smlouvu o jízdě s PMDP, a.s.
  • typ objednaného vozidla (např. tramvaj Křižík & Brožík č.18, pokud nebude možno jej vypravit, vůz ČKD T1 č. 121)
  • předpokládanou dobu pronájmu vozu (pokud si předem sami určíte trasu, rádi Vám ji podle našich zkušeností vypočítáme)
  • datum, přesný čas a místo nástupu účastníků jízdy (např. 11.12.2015 ve 14:15 zastávka Majakovského směr centrum)
  • maximální počet účastníků (musí být uvedeno ve smlouvě s ohledem na kapacitu jednotlivých vozů – pro vůz Křižík & Brožík je to 18 osob)
  • předpokládaný průběh jízdy včetně případného odstavení vozu např. na konečné zastávce za účelem pořízení společných fotografií, čekání na odstavné koleji za účelem odvozu svatebčanů po skončení svatebního obřadu a pod.; stání je zejména u tramvají z pochopitelných důvodů možné jen na konečných zastávkách a odstavných kolejích tak, aby zvláštní jízda nebránila v provozu pravidelné dopravě
  • předpokládaný konec jízdy a místo výstupu účastníků (např. 11.12.2015 ve 14:40 před radnicí na náměstí Republiky)
  • dále uveďte, zda požadujete současně pronájem nabízené zvukové aparatury

Po doručení těchto údajů pro Vás vypracujeme návrh smlouvy, abychom si ji mohli v dostatečném časovém předstihu před uskutečněním jízdy odsouhlasit.

Máte-li nějaké dotazy ohledně objednání historických vozidel, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky a rádi Vám s plánováním pomůžeme.